צנרת פלסטיק לא תמיד הייתה בסביבה, אבל עם השנים היא קנתה לה שם בתור צנרת איכותית ומומלצת, על פני סוגים אחרים של צנרת.

אפשר לראות כיום כי גם אינסטלטורים מעדיפים להשתמש בצנרת פלסטיק לשימושים ביתיים ואחרים, אך צנרת פלסטיק בתעשייה – היא דווקא הבחירה המובילה בתחומים רבים.

אז באילו תחומי תעשייה עדיף להשתמש בצנרת פלסטיק ולמה גם אינסטלטורים אומרים שהיא יותר מומלצת? המשיכו לקרוא!

צנרת פלסטיק – כל היתרונות

פלסטיק הוא חומר בעל מגוון רחב של יתרונות, שהפכו אותו לחומר המועדף במגוון עצום של שימושים.

אבל דווקא בתחום הצנרת לקח לו קצת זמן, שכן רק לפני כשני עשורים הוא חדר לתחום ומאז הפך לאופציה המועדפת של פרוייקטי צנרת פלסטיק!

צינורות פלסטיק משמשים היום בעיקר לצורך הובלת שפכים, אבל גם בצנרת הביתית ובמגוון רחב של תעשיות, שנהנות מיתרונות השימוש בצנרת פלסטיק:

  • צנרת פלסטיק היא הרבה יותר קלה לעומת סוגים אחרים של צנרת (אלומיניום, נחושת, פלדה ובטון) ולכן נוח וקל יותר להשתמש בה למגוון שימושים. היא לא מעמיסה במשקלה על המערכות בהן היא מותקנת, אבל גם קל יותר לשנע ולהתקין אותה בזכות המשקל הנמוך.
  • פלסטיק הוא חומר גלם זול וזמין ביחס לחומרי גלם רבים אחרים ולכן עלויות ייצור והתקנה של צנרת פלסטיק נחשבות משתלמות בהשוואה לסוגי צנרת אחרים.
  • כידוע, פלסטיק הוא חומר שלוקח לו שנים ארוכות להתכלות. הדבר מעיד על רמה גבוהה מאוד של עמידות וזה יתרון משמעותי בייצור צנרת איכותית ועמידה לאורך זמן.
  • פלסטיק הוא חומר גלם גמיש ונוח לעיבוד ולכן קל יחסית לעבד אותו ולייצר אותו בהתאמה לתעשיות עם צרכים מסוגים שונים.

צנרת פלסטיק: באילו מקרים כדאי לעבוד עם צנרות פלסטיק?

מתי כדאי לעבוד עם צנרת פלסטיק?

כאמור – אינסטלטורים ממליצים בשנים האחרונות באופן נרחב לעבור לשימוש בצנרת פלסטיק ביתית, בגלל היתרונות הרבים שלה, הכוללים גם החלפה ותיקון קלים. כך גם בתחום הניקוז והביוב.

אבל גם תעשיות רבות ומגוונות מעדיפות להשתמש בצנרת פלסטיק. חברות ומפעלים בתחום הביולוגיה, כימיה וייצור תרופות, קוסמטיקה וביטחון, מזון וחקלאות, חקלאות ימית, תעשיות לטיפול במים ועוד.

צינורות פלסטיק בתעשייה מתאימים לשינוע והולכה של נוזלים, אבל גם יוצרים חיבור אופטימלי בין אתרי קיבול, כמו מיכלי פלסטיק או מיכלי פיברגלס.

הם עמידים לשטיפה בלחץ גבוה, מאפשרים זרימה חלקה וחזקה, שינוע ואחסנה עם סיכון נמוך לשברים ואף מתאימים לתנאי קרקע קשיחה.

צנרת פלסטיק היא בעלת יכולת הובלת נוזלים אפקטיבית מקסימלית, עמידות גבוהה בפני פגיעות מכניות וכימיות, קשיחות ויציבות, רמת אטימות גבוהה, המגנה על החומרים הזורמים בתוך הצינורות מפני חדירת חומרים מזהמים.

לסיכום, צנרת פלסטיק היא הבחירה האופטימלית למגוון רחב של צרכים -במגזר הפרטי, אך בעיקר בתעשיות מגוונות, עם דרישות מחמירות ומדויקות.

חברת עידן בי פלסטיקה מספקת שירותים מקצועיים של הקמת צנרת פלסטיק איכותית, שיפוץ ותיקון מערכות צנרת, כמו גם מיכלים ושירותי שדה.

צרו קשר למידע נוסף!

תוכן עניינים

מאמרים

פוטר עברית

יצירת קשר

ניווט מהיר: פיברגלס | מיכלי פלסטיק וצנרת לתעשיה | מאצרות | בריכות דגים | טיפול בשפכים תעשיתיים | הצהרת נגישות

פוטר אנגלית

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן